Karnisz spełnia nie tylko funkcję podtrzymywania firanek czy zasłon – może także służyć za piękną ozdobę naszego mieszkania. Najpopularniejszymi karniszami są metalowe, drążkowe. Mogą występować w wersji pojedynczej, podwójnej, a nawet potrójnej. Wyróżnia je elegancja i nowoczesność. Ich zakończenia mogą być klasycznie proste, ale również bogato i ciekawie ozdobione. Innym popularnym typem karniszy są karnisze drewniane. Urok drewna przypadnie do gustu szczególnie osobom lubiącym wnętrza w stylu tradycyjnym bądź w stylu vintage. Mocuje się na nich specjalne kółka z żabkami, których przesuwanie nie powoduje niepotrzebnego hałasu. Mniej znane, ale również chętnie stosowane to np. karnisze uchylne i linkowe.

Zanim zdecydujesz się na zakup

Przed zakupem karnisza, należy bardzo dokładnie zmierzyć okno, aby dowiedzieć się jaka długość będzie dla nas odpowiednia. Karnisz powinien być o około 40cm dłuższy niż wnęka okienna. Warto odpowiedzieć sobie także na pytanie, co tak właściwie planujemy na nim zawiesić – firanki, zasłony, a może jedno i drugie? Kolejny krok to wybór koloru karnisza. Możemy zdecydować się na produkt pasujący barwą do ścian i mebli albo wręcz przeciwnie – kontrastujący i wyróżniający się na ich tle – wszystko zależy od indywidualnego gustu.

Zapraszamy do firmy Dekoria

W celu kupna okiennych karniszy, możesz udać się do sklepów stacjonarnych i salonów meblowych lub zdecydować się na zakupy drogą online. My polecamy tą drugą opcję. W sklepach internetowych w spokoju porównasz ze sobą różne wzory, kolory i ceny. Dokładne fotografie oraz opisy produktów pomogą Ci w dokonaniu najtrafniejszego wyboru. Bez stresu, nerwów, pośpiechu w domowym zaciszu znajdziesz to, czego potrzebujesz. Dlatego zachęcamy do wizyty w sklepie Dekoria.pl. Wśród bogatej oferty wyrobów tekstylnych i dekoracyjnych, znajdziesz tam także sporą kolekcję karniszy oraz akcesoriów typu haczyki do podwiązek czy mini-karnisze do zazdrostek. Zajrzyj na www.dekoria.pl – może przy okazji zakupu karnisza, dokupisz do kompletu nowiutkie zasłony albo firanki? Co ważne, sklep umożliwia także opcję szycia na miarę oraz zamawiania bezpłatnych próbek tkanin.

Karnisze – www.dekoria.pl/karnisze