Każda osoba, która posiada swój ogród, działkę marzy o tym, aby znajdował się na niej piękny, zielony trawnik. Jak wiadomo trawę powinno się siać lub rozkładać raczej wiosną, ale jaki rodzaj wybrać?

Bardzo często stajemy przed ogromnym dylematem dotyczącym tego, który rodzaj jest lepszy- trawa z rolki czy zasiana? Warto przyjrzeć się obu rodzajom, dzięki czemu łatwiej będzie podjąć decyzję.

zdjęcie

Powszechnym sposobem zakładania trawnika jest niewątpliwie wysiewanie nasion. O ile sama czynność nie należy do najtrudniejszych należy najpierw zorientować się w rodzajach nasion. Ich dobór zależy od gleby, na której będą dojrzewały. Zdaniem ogrodników najlepszym okresem jest taki, w którym temperatura nie waha się za bardzo. Nie poleca się siania w okresie upałów. Trawa musi być nieustannie podlewana. Należy pamiętać o równomiernym rozłożeniu nasion. Trawnik z nasion ma swoje wady oraz zalety. Minusem jest przede wszystkim długi okres wzrostu oraz konieczność dosiewania miejsc, w których brakuje trawy. Ogromną zaletą jest  cena.

Sztuczna trawa na BelgijskaTrawa.pl

Drugim rodzajem jest trawa z rolki. Ten rodzaj układania jest polecany szczególnie dla osób zabieganych, zapracowanych. Darń, bo tak najczęściej określa się rolkę trawy można układać praktycznie przez cały rok. Czas rozkładu zależy od obszaru, na którym będzie się znajdowała (najczęściej jeden dzień). Przy zakupie konieczne jest sprawdzenie czy nie zawiera chwastów oraz nie posiada tzw. pustych placków. Trawa z rolki wymaga regularnego podlewania, jak również nawożenia. W ciągu kilku dni od założenia następuje jej zakorzenienie do podłoża. Dokonując zakupu należy być przygotowanym na to, iż jest znacznie droższa niż tradycyjne nasiona.

Cottage in the garden at night

Oba sposoby układania/ wysiewania trawnika mają zarówno swoje wady jak i zalety jednakże efekt końcowy powinien być zadowalający. Piękna trawa jest ozdobą niejednego ogrodu oraz działki, dlatego należy rozważyć, jaki rodzaj wybrać. Istnieje wiele gatunków traw np. kostrzewa (czerwona, owcza), życica, wiechlina itp. Warto zasięgnąć rady specjalisty i wybrać taką, która będzie spełniała nasze oczekiwania.

Pool and modern house

Źródło:

http://belgijskatrawa.pl/