To właśnie przy ladzie barowej goście lokalu zamawiają dla siebie trunki, płacą, niejednokrotnie spędzają swój wolny czas, rozmawiając i poznając nowych znajomych. Bez wątpienia jest to wobec tego miejsce wielofunkcyjne, które powinno wyróżniać się ponadto efektownym wyglądem dopasowanym do aranżacji całego baru. Dobór lady barowej powinien być wobec tego podyktowany nie jej niską ceną, ale przede wszystkim wysoką jakością – ta idealnie dopasowana pod każdym względem będzie mogła służyć przez lata.

Obecnie wybór gotowych lad barowych gotowych jest bardzo szeroki, ale można także zdecydować się na ich zakupienie na zamówienie. Na co powinno się zwracać uwagę przy kupnie tego rodzaju mebla, który, bądź co bądź, pełnić powinien w końcu reprezentacyjną rolę?

Klasyka czy nowoczesność?

Jak zostało już wspomniane, lady barowe powinny być dopasowane indywidualnie do charakteru całej przestrzeni. Można zasadniczo podzielić je na dwa rodzaje pod kątem swojego wzornictwa – na klasyczne i nowoczesne.

Te klasyczne, które doskonale nadają się do tradycyjnych pubów czy barów chcących podkreślać swoją ekskluzywność, wykonane są przede wszystkim z rzeźbionego drewna naturalnego, które ma swój niewątpliwy czar i daje niemalże nieograniczone możliwości w formowaniu fantazyjnych kompozycji pod dłutem utalentowanego rzemieślnika. Nowoczesne z kolei produkuje się głównie z materiałów takich jak metal, szkło, płyty lakierowane, ale też i drewno, ale głównie w minimalistycznej odmianie bez rzeźbień. Również popularne są bary wykończone obiciami ze skóry czy aksamitu, które świetnie nadają się do przestrzeni typu glamour.

Oczywiście, lada powinna być także dopasowana do przestrzeni pod kątem swojej kolorystyki oraz oświetlenia, by tworzyć efektowną przestrzeń zachęcającą do korzystania z oferty.

Lada barowa na zamówienie

Najczęściej lady barowe są produkowane na indywidualne zamówienie przez firmy, które specjalizują się meblach na wymiar tego rodzaju. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, ponieważ wtedy lada może być dostosowana indywidualnie do dostępnej przestrzeni w lokalu, aby wykorzystać każdy jej wolny kawałek, tym samym tworząc także miłą dla oka powierzchnię.

Istnieje możliwość indywidualnego dopasowania lady do stylu aranżacji wnętrza oraz do jej funkcji – lada w końcu nie tylko służy w barze do kontaktu z klientem, który siedzi bezpośrednio przy niej, ale również do przygotowywania napojów i innych zamówień, do wystawiania rachunków na kasie, do prezentacji menu, więc musi ona być dostosowana indywidualnie o różnego rodzaju czynności.

W produkcji lad barowych w stylu klasycznym i nowoczesnym specjalizuje się firma STOLBAR. Została ona założona w 1980 roku i od tego momentu dostarcza swoim klientom najwyższej jakości meble na indywidualne zamówienie, które łączą w sobie funkcjonalność z estetyką. Firma wykonuje umeblowanie z dostarczonych jej projektów, a także posiada własne biuro projektowe.