Kamień dekoracyjny wygląda szlachetnie i elegancko, a dodatkowo jest praktyczny – bardzo łatwy w montażu, tańszy niż jego naturalny odpowiednik, dostępny w pełnej palecie barw i struktur. Nadaje wnętrzu nowoczesny, a zarazem przytulny klimat.

Codziennie w łazience zmywamy z siebie trudy dnia codziennego, więc powinniśmy czuć się w niej komfortowo, ciesząc się modnym i efektownym wystrojem. Płytki stosowaliśmy przez lata − zdążyły się już znudzić, farba budzi stresujące skojarzenia z barem mlecznym, fototapety nie sprawdziły się ze względów praktycznych. Czas rozważyć nowy trend – kamień we wnętrzu. Niestety marmur jest bardzo drogi, piaskowiec i trawertyn prezentują się bardzo efektownie, ale niestety nie są odporne na działanie wody. Z kolei znacznie bardziej zwarty granit kojarzy się dosyć ponuro. O wiele lepszą alternatywą wydaje się więc kamień dekoracyjny – znacznie wytrzymalszy, tańszy, bezproblemowy w montażu. Co więcej, w odróżnieniu od skał występujących w naturze, tutaj liczba wzorów i kolorów jest ograniczona jedynie wyobraźnią projektanta: http://www.stonemaster.pl/lazienka Modne, chłodne odcienie szarości świetnie wkomponowują się w przestrzeń urządzoną w duchu nowoczesnym, ale jeśli chcemy podkreślić przytulny charakter pomieszczenia możemy rozważyć cieplejsze tonacje – tak jak choćby inspirowany klimatem Morza Śródziemnego Monaco Orzech Stone Master, prezentowany na zdjęciu tytułowym.

Kamień dekoracyjny kusi oko wrażeniem trójwymiarowości. Ciekawe faktury, naśladujące naturalną skałę lub nawiązujące do geometrycznych wzorów, tworzą wyjątkowy efekt przestrzenności. W łazience wyłożonej glazurą wszystkie powierzchnie są gładkie – płytki, lustra, lśniące blaty szafek mogą wydawać się monotonne. Zastosowanie kamienia o niebanalnej strukturze nadaje pomieszczeniu intrygujący charakter i współgra z minimalistycznymi meblami. Stanowi doskonałe tło dla designerskiej wanny czy umywalki – bo przełamuje surowy charakter nowoczesnych wnętrz. Wiążące są jedynie należyte proporcje: dużą łazienkę możemy w całości wyłożyć kamieniem – harmonia nie zostanie zaburzona. Natomiast w mniejszym, niższym pomieszczeniu okładzina o wiele lepiej sprawdzi się na jednej ścianie lub np. we wnęce czy w pionowym ułożeniu wzdłuż lustra.

niagara-krem

Ciepły i przytulny nastrój kamień podtrzymuje zwłaszcza w zestawieniu z fakturą drewna, jak na zdjęciu powyżej. Prezentowany kamień Niagara Krem Stone Master jest bardzo uniwersalny, stosowany zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i klasycznych. Melanż karmelu i chłodnych szarości ma aspekt praktyczny – pasują do niego zarówno chromowane elementy jak i ciepłe drewniane czy ceramiczne detale.

Dzięki walorom estetycznym i praktycznym kamień dekoracyjny staje się coraz popularniejszą alternatywą dla płytek. Dzięki niezwykłej strukturze, wielości wzorów i kolorów daje nieograniczone aranżacji. Wygląda elegancko, a do tego podtrzymuje ciepły nastrój, sprzyjający wyciszeniu się po długim i męczącym dniu. Amerykanie już go pokochali. Czy z równym sukcesem podbije serca Polaków? Na pewno ma spore szanse.