Gdy dziecko niedługo idzie do szkoły, warto już teraz pomyśleć o tym, jak urządzić jego pokój, aby znalazł się w nim również kącik do nauki. Podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę!

Nauka to potęgi klucz, jak mówi popularne powiedzenie. Aby jednak zdobywać wiedzę, powinniśmy mieć ku temu odpowiednie warunki. Właśnie dlatego w pokoju małego ucznia nie może zabraknąć odpowiedniego umeblowania.

Wielu rodziców nie wie, na co zwrócić uwagę, kupując meble do pokoju dziecięcego. Gdy także masz trudności z doborem czegoś dla małego ucznia, sprawdź nasze porady!

Biurko dla dziecka

Podstawowym meblem zapewniającym odpowiednie warunki do nauki jest biurko dla dziecka. Przede wszystkim rozglądajmy się za modelem dopasowanym do wzrostu dziecka. Możemy kupić biurko mniejsze, ale możemy też wybrać model z regulowaną wysokością blatu – takie biurko dla dziecka będzie mogło rosnąć razem z nim.

Aby biurko było funkcjonalne, warto wybierać także modele z szufladami i szafkami, chyba że dziecko będzie miało przestrzeń do przechowywania książek i zeszytów w innym regale.

Krzesło biurkowe

Drugim bardzo ważnym elementem kącika do nauki jest odpowiednie krzesło biurkowe. Tutaj powinniśmy postawić na modele ergonomiczne, które zapewniają dziecku właściwe podparcie dla kręgosłupa, a tym samym zmniejszają ryzyko powstania jego skrzywień oraz bólu pleców.

Krzesło powinno być dopasowane do wzrostu dziecka – szeroki zakres regulacji poszczególnych elementów takich jak siedzisko, oparcie oraz podłokietniki pozwalają na indywidualne dobranie jego parametrów do małego użytkownika.

Oświetlenie

Trzecim elementem jest odpowiednie oświetlenie – to często pomijany element przy urządzeniu kącika do nauki dla dziecka, ale ma on bardzo duże znaczenie.

Odpowiednia lampka biurkowa jest ważna, ponieważ zapewnia dziecku właściwe oświetlenie podczas nauki. Lampka powinna posiadać szeroką regulację położenia klosza, aby można było ustawić snop światła w odpowiedniej pozycji. Warto pomyśleć o zakupie lampki LED – nie nagrzewa się tak mocno jak lampki halogenowe, więc jest bezpieczniejsza w użytkowaniu.