Chcąc stworzyć efektowną kuchnię, po pierwsze trzeba zastanowić się, w jakim stylu ją urządzić. Podążając za obecnymi trendami, można zdecydować się na nowoczesny. Daje nam to wbrew pozorom duże pole manewru. Nowoczesne meble kuchenne są wykonane z laminowanej i matowej płyty mdf lub z powłoką akrylową i szkłem lacobel, a także fornirowane. Można do nich dobrać efektowne dodatki w postaci odpowiedniego oświetlenia czy dekorów na ścianach.

Nowoczesne meble kuchenne z płyty mdf – prestiż i klasa

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań aranżacyjnych, jeśli chodzi o wybór mebli do kuchni, jest płyta mdf. Można zdecydować się na lakierowane bądź matowe meble kuchenne. Sklep oferuje bardzo szeroki wybór kolorów frontów, do których można dopasować odpowiednie dekoracje na ściany. W takiej kuchni dobrze prezentować się będą matowe tablice, na których kredą możemy zapisywać sentencje, bądź aktualne plany. To rozwiązanie ostatnio często stosowane i komponowane z nowoczesnymi meblami kuchennymi, które zastąpiło karteczki przywieszane magnesami na lodówkę. Z kolei meble kuchenne w matowym wykończeniu idealnie będą współgrać z klasycznym drewnianym stołem lub blatem na wyspie kuchennej, do którego dopasuje się hokery pokryte ekoskórą bądź wykonane z matowego pcv, wpisujące się w nowoczesną aranżację kuchni. Na ścianę można zawiesić także bardzo modne obrazy drukowane na płótnie z dowolną grafiką, na które wilgoć nie będzie miała żadnego wpływu.

Nowoczesne meble kuchenne z powłoką akrylową i szkłem lacobel – kwintesencja stylu

Efektowne lustrzane powierzchnie także charakteryzują meble kuchenne. Sklep w asortymencie posiada zestawy z powłoką akrylową i szkłem lacobel. To kuchnia, w której dosłownie można się przejrzeć, niezwykle reprezentacyjna, dlatego doskonale prezentuje się na otwartej przestrzeni domu, w połączeniu z salonem. Takie meble kuchenne sklep internetowy mogą posiadać szafki ze szklanymi frontami. Szkło lacobel może być także dekorem pomiędzy blatem a górnymi szafkami. Do wyboru są przeróżne grafiki, które urozmaicą jeszcze bardziej aranżację wnętrza. Panele szklane to bardzo efektowny element nowoczesnej kuchni.

Meble kuchenne fornirowane – wykwintność i elegancja

Fronty fornirowane w meblach świetnie zastąpią lite drewno. Są lepiej przystosowane do warunków podwyższonej wilgotności powietrza, jaka panuje w kuchni. Płyta mdf lub wiórowa jest tu oklejona warstwą drewna – forniru, dzięki temu zachowany jest naturalny rysunek drewna. Doskonale współgrać będą z ledowym oświetleniem zamontowanym nad blatem, na suficie podwieszanym, bądź nad wyspą kuchenną. Mogą dobrze prezentować się z blatami wykonanymi z konglomeratu, a nawet tymi z aluminum. Jako dodatek można wykorzystać tutaj np. kwietnik, wykonany z metalu bądź drewna, który niestandardowo posłuży do przechowywania ziół.

Jakie dodatki wybrać do nowoczesnej kuchni?

Do niedużych kuchni pasują nabłyszczane meble kuchenne. Sklep rekomenduje do nich matowe blaty wykonane z konglomeratu lub drewna. Jeśli już wybraliśmy meble do nowoczesnej kuchni, warto dobrać do nich odpowiednie dodatki, które uczynią ją bardziej stylową. Nie ma tu jednego klucza, ważne by współgrały z aranżacją. Możemy więc wybrać metalowy chlebak na chromowanych nóżkach, który współgrał będzie z nabłyszczanymi frontami i matowym blatem, a do fornirowanej – wykonany z drewna. Warto na nim postawić również moździerz, szczególnie te kamienne prezentują się efektownie i będą pasować do fornirowanej kuchni. Jeśli w kuchni jest okno, firankę można dobrać do koloru frontów bądź też kontrastująco, równie dobrze można zdecydować się na rolety. Na blat lub stół warto wybrać bieżnik, który jest bardziej funkcjonalny niż obrus. Każdy, nawet najdrobniejszy element dekoracyjny, może podkreślić styl, w jakim została urządzona kuchnia. Również drobny sprzęt AGD, jak np. ekspres do kawy, można dopasować kolorystycznie do wybranych mebli kuchennych. W aranżacji ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Jeśli posiadamy meble bez wzorów, dodatki ze swoimi deseniami wprowadzą do wnętrza więcej finezji.