Samodzielna produkcja czy renowacja mebli wymaga sporych umiejętności, dużej dozy cierpliwości oraz wysokiej jakości produktów. Nierzadko od tego ostatniego warunku uzależniona jest właśnie cierpliwość i wytrwałość producenta czy montera. Bardzo ważny jest każdy nawet najdrobniejszy detal. Co więcej bardzo często właśnie ten mały element przesądza nie tylko sprawę pomyślnego montażu, ale też wygody, komfortu i jakości późniejszego użytkowania mebli. Jednym z takich elementów są przykładowo zawiasy do mebli. Nierówno, nieestetycznie rozłożone fronty mebli, obwisające, poluzowane, urwane lub niedomykające się drzwiczki to właśnie najczęściej wina nieodpowiednich lub źle zamontowanych zawiasów.

Wniosek nasuwa się sam – aby uniknąć wszystkich powyższych historii należy postawić na dobrej jakości zawiasy. I w tym momencie warto nieco bliżej przyjrzeć się temu, co ma nam do zaproponowania marka Hettich. Hettich to lider, jeśli chodzi o produkcję zawiasów, szyn, szuflad i innych akcesoriów meblowych.

Najważniejsze właściwości zawiasów

Wybór typów zawiasów Hettich jest tak duży, że bez problemu znajdziemy model dopasowany praktycznie do każdego typu mebli. Zawiasy Hettich to produkty sprawdzone, maksymalnie dopracowane (szczegółowo przemyślane zostały możliwości montażu oraz regulacji zawiasów), cechujące się wysoką jakością i trwałością.

Zawiasy Hettich są na tyle uniwersalne, że bez problemu znajdziemy model do praktycznie każdego typu drzwi bez względu na to czy są one wykonane z drewna, metalu, szkła czy płyty komórkowej.

Przeznaczenie i dodatkowe funkcje zawiasów

Ze względu na ich przeznaczenie można je podzielić między innymi na:

  • zawiasy przeznaczone do szybkiego montażu, umożliwiające szybkie i łatwe składanie mebli, kompatybilne praktycznie z każdym materiałem i systemem otwierania drzwiczek,
  • zawiasy z otworem kluczowym – wykorzystują technikę typu SlideOn, umożliwiającą szybki i prosty montaż zawiasów; dodatkową zaletą jest to, że łączenie zawiasów z innymi produktami Hettich np. z prowadnikami Hettich Direkt pozwala na użycie bardzo cienkich przegród (nawet około 1,5cm),
  • zawiasy jednoprzegubowe do mebli biurowych – płaskie, wyprodukowane z ciśnieniowego odlewu cynkowego zawiasy jednoprzegubowe cechują się wysoką jakością, żywotnością i stabilnością. Ich innowacyjna budowa pozwala na uzyskanie kąta otwarcia nawet do 270°.

Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje zawiasów Hettich to na szczególną uwagę zasługuje silent system (opcja cichego domykania). Zintegrowany system sprawia, że dzięki odpowiedniej sile samo dociągania drzwiczki domykają się praktycznie automatycznie. Dzięki temu proces domykania drzwiczek jest lekki, delikatny i bezgłośny.

Kolejną wyróżniającą się innowacją jest system push to open. Jest to system dedykowany do zyskujących coraz większą popularność frontów drzwiowych bez uchwytów. Dzięki zawiasom z systemem push to open drzwiczki otwierają się w szybki i łatwy sposób, po lekkim naciśnięciu frontów.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych modeli zawiasów Hettich oraz ich funkcji można znaleźć na www.simteq.pl.